KategorijosNaujienos

„Atrask.eu” kviečia atrasti Aukštadvario krašto paslaptis

Atrask.eu yra naujas projektas, skirtas skatinti Lietuvos turizmą ir padėti keliautojams geriau pažinti vaizdingą Aukštadvario kraštą. Šis projektas suteikia unikalią galimybę atrasti ne tik populiarias turistines vietas, bet ir paslėptas, mažiau žinomas vietas, kurias verta aplankyti.

Projektas atrask.eu gimė iš nuostabios draugystės tarp vaikų dienos centro  „Navininkai” ir senjorų klubo  „Aukštadvario žiburiai” narių. Jau daugelį metų vaikai kartu su seneliais susitinka, klausosi jų pasakojimų apie savo krašto istoriją, dalyvauja šventėse, edukaciniuose renginiuose ir kartu gaminasi skanumynus. Iš šios draugystės kilo idėja sukurti originalius interaktyvius žemėlapius ir internetinę programėlę atrask.eu, remiantis išgirstais senelių pasakojimais.

Projekto  „Atrask” tikslas yra padėti žmonėms geriau pažinti Aukštadvario kraštą ir supažindinti juos su jo pramogomis, kultūra ir istorija. Šis projektas yra kuriamas kaip socialinis verslas, kurio pelnas bus skirtas vaikų dienos centrui  „Navininkai” plėsti jo veiklas. Projekto koordinatorė Lina Bakšytė sako, kad  „Atrask” yra skirtas skatinti Lietuvos turizmą ir padėti keliautojams rasti unikalias vietas, kurias verta aplankyti.

Projektas apima tris interaktyvius maršrutus.  „Aukštadvario legendos” maršrutas kviečia keliautojus patirti ir išgirsti praeities pasakojimus.  „Velnių takais” maršrutas suteikia galimybę susipažinti su velnių išdaigomis ir jų pėdsakais regione. Šiame maršrute keliautojai gali aplankyti vietoves, kurios yra susijusios su velnių legendomis ir pasakojimais, taip pat sužinoti daugiau apie vietovės kultūrinę ir istorinę vertę.  „Patirk Aukštadvarį” maršrutas yra unikalus tuo, kad juos keliaujant galima sužaisti orientacinį lauko žaidimą. Visi maršrutai yra pritaikyti visiems amžiaus grupėms ir yra sukurti taip, kad būtų įtrauktos įvairios veiklos, kurios leistų keliautojams susipažinti su Aukštadvario kraštu. Tai yra vienas iš būdų, kaip perteikti ir išsaugoti vietinį folklorą ir padėti keliautojams geriau suprasti regiono kultūrą.

Žemėlapius kartu su  „Navininkų” vaikais piešia garsi iliustratorė Greta Alice Liekytė. Ji įkūnija projekto idėją – skatinti draugystę tarp skirtingų amžiaus grupių ir ugdyti bendrąja krašto istorija.

Projekto  „Atrask” kūrėjai tikisi, kad jų projektas padės skatinti turizmą Aukštadvario krašte ir skatinti žmones išbandyti naujas, įdomias veiklas. Be to, projekto pelnas bus skirtas vaikų dienos centrui  „Navininkai”, padedant jam plėsti jo veiklas ir toliau skatinti draugystę tarp skirtingų amžiaus grupių. Projekto  „Atrask” kūrėjai yra tikri, kad jų projektas taps sėkmingu socialiniu verslu, skatinančiu draugystę ir turizmą Lietuvoje.

Parašykite komentarą

Prenumeruoti mūsų naujienlaiškį

Privatumo politika

Pirkimo sąlygos ir taisyklės

© 2022 Atrask.eu
Add to cart