KategorijosNaujienos

„Atrask.eu“ atstovaus Lietuvai Europos jaunųjų inovatorių konkurse

Pilietines ir edukacines programas beveik trisdešimtmetį vykdančios Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos filialas – Aukštadvaryje įsikūręs vaikų dienos centras „Navininkai“ konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ finale pristatė iniciatyvą Atrask.EU, kuri išrinkta atstovauti Lietuvai Europos Jaunųjų inovatorių konkurse.

Kartu su partneriais sukūrta iniciatyva „Atrask.EU“ kviečia keliauti Auštadvario apylinkėse gyvenančių vaikų, jaunimo ir senjorų parengtais interaktyviais pažinimo maršrutais bei pažinti Aukštadvarį per legendas, istoriją, tautosaką ir mitologiją su žymiuoju veikėju Velniu.

Dienos centro „Navininkai“ projekto koordinatorė Neda Monstytė sakė, kad „Atrask.EU“ yra ne tik kelionių platforma, bet ir patyriminių užduočių bei gyvosios edukacijos veiklų visuma. Jos teigimu, tai yra ne tik paprasta kelionė, bet ir galimybė atrasti Aukštadvaryje esantį kultūros bei gamtos paveldą vietos gyventojų akimis.

Iniciatyvą „Atrask.EU“ sudaro interaktyvi platfoma, kviečianti keliauti savarankiškai ar pasinaudojus Kultūros pasu, žaisti unikalų mitologinį stalo žaidimą ,,Velnių takais“ ar susipažinti su Aukštadvariu, atlikant kartu su edukatoriais ir menininkais kurtas veiklas užduočių knygelėje ,,Aukštadvario gidas“.

,,Šis gidas knygelę leidžia pažinti ne tik su Aukštadvaryje esančią gamtą, istoriją, žymiausias apylinkes vietas, bet ir kviečia geriau susipažinti su pagrindiniu projekto veikėju – Velnio duobės herojumi, pačiu kipšu!“, – tikino N.Monstytė.

Atrask.EU iniciatyva gimė vaikų dienos centro „Navininkai“, vaikų laikinosios globos namų „Atsigręžk į vaikus“ filialo – vaikų dienos centro „Čižiūnai“ ir senjorų klubo „Aukštadvario žiburiai“ draugystės dėka. Jau daugelį metų dienos centrų lankytojai su senjorais kartu vykdo bendras veiklas – kepa bandeles, švenčia tradicines šventes bei klausosi senjorų istorijų apie Aukštadvarį, todėl šias patirtis norima perteikti ir kitiems.

Kūrėjų tikslas yra supažindinti žmones su Aukštadvario regionu per legendas, istoriją, tautosaką, mitologiją bei skatinti žaisti, tyrinėti ir mėgautis Aukštadvario kraštu, sukurtu gidu bei žaidimu su įvairiomis užduotimis ir istorijomis.

Tai vienintelė Lietuvoje vaikų dienos centro „Navininkai“ iniciatyva, subūrusi Aukštadvario apylinkėse įsikūrusius vaikų dienos centrus, senjorus ir įvairius menininkus bei edukatorius, kurie pagal senjorų pasakotas Aukštadvario legendas ir istorijas kūrė interaktyvius maršrutus, žemėlapį, gidą ir žaidimą. Ši iniciatyva padeda ugdyti pilietiškumą, pažinti Lietuvos istoriją, kultūrą ir mitologiją per sužaidybintas, edukacines ir interaktyvias veiklas. Šios veiklos padeda dalyvaujantiems vaikams ir jaunimui susipažinti su skirtingomis profesijomis, ugdo antreprenerystę ( liet. verslumą) atliepiant Europos Sąjungos iniciatyvą – „EnterComp“, prisideda prie skaitmeninių įgūdžių kompetencijų plėtros ir darnaus vystymosi tikslų.

Parašykite komentarą

Prenumeruoti mūsų naujienlaiškį

Privatumo politika

Pirkimo sąlygos ir taisyklės

© 2022 Atrask.eu
Add to cart